Flux
Samedi 4 novembre 2017
Welcome to the Ballroom (Ballroom e Yôkoso)
1x17 Danseur (Performer) 04/11 00:49
Jeudi 26 octobre 2017
Jûni Taisen - Zodiac Wars (Jûni Taisen)
1x01 Even Boars May Become Pigs After Seven Generations 26/10 13:06
1x02 Tricks Both Mongrel and Fowl 26/10 13:06
1x03 Cutting a Chicken with a Beef Cleaver 26/10 13:06
1x04 The Enemy, a Noble Primate 26/10 13:06
Jeudi 26 octobre 2017
Food Wars! (Shokugeki no Sôma)
3x03 Le festival Gekkyô (Moon Festival) 26/10 13:05
3x04 La meute des lionceaux (A Pride of Young Lions) 26/10 13:05
Jeudi 26 octobre 2017
Gambling School (Kakegurui)
1x11 La fille qui mettrait sa vie en jeu (The Woman Who Bet Her Life) 26/10 13:05
1x12 La fille accro au jeu (Compulsive Gambling Woman) 26/10 13:05
Jeudi 26 octobre 2017
Welcome to the Ballroom (Ballroom e Yôkoso)
1x15 Prendre les rênes (Taming a Wild Horse) 26/10 13:04
1x16 Quarupède (Four-legged) 26/10 13:04
Mercredi 18 octobre 2017
Chivalry of the Failed Knight (Rakudai Kishi no Cavalry)
1x01 Le plus nul des chevaliers, partie 1 (Rakudai Kishi 1) 18/10 23:50
1x02 Le plus nul des chevaliers, partie 2 (Rakudai Kishi 2) 18/10 23:50
1x03 Le plus nul des chevaliers, partie 3 (Rakudai Kishi 3) 18/10 23:50
1x04 Le plus nul des chevaliers, partie 4 (Rakudai Kishi 4) 18/10 23:50
1x05 L'expérience de la princesse (Koujo no Taiken) 18/10 23:50
1x06 L'assassin des escrimeurs 1 (Kenshi Koroshi 1) 18/10 23:50
1x07 L'assassin des escrimeurs 2 (Kenshi Koroshi 2) 18/10 23:50
1x08 L'assassin des escrimeurs 3 (Kenshi Koroshi 3) 18/10 23:50
1x09 Les vacances de la princesse (Koujo no Kyuujitsu) 18/10 23:50
1x10 La Sorcière du fond des mers contre Raikiri (Shinkai no Majo vs Raikiri) 18/10 23:50
1x11 Le Champion sans titre I (Mukan no Kenou 1) 18/10 23:50
1x12 Le Champion sans titre II (Mukan no Kenou 2) 18/10 23:50
Mardi 17 octobre 2017
Food Wars! (Shokugeki no Sôma)
3x01 Défier les dix maîtres (Challenging the Elite Ten) 17/10 02:02
3x02 Anesthésiant et relevé ("Ma" and "La") 17/10 02:02
Mardi 10 octobre 2017
Welcome to the Ballroom (Ballroom e Yôkoso)
1x01 Bienvenue au studio de danse Ogasawara (Welcome to Ogasawara Dance Studio) 10/10 15:20
1x02 Kiyoharu Hyôdô (Kiyoharu Hyodo) 10/10 15:20
1x03 Danses la valse (Dance the Waltz) 10/10 15:20
1x04 L'extase du danseur (Dancer's High) 10/10 15:20
1x05 Partenaire (Partner) 10/10 15:20
1x06 Ligne de danse (Line of Dance) 10/10 15:20
1x07 Coupe Tenpei (The Tenpei Cup) 10/10 15:20
1x08 Réalité (Reality) 10/10 15:20
1x09 Fleur et cadre (Flower & Frame) 10/10 15:20
1x10 Voltage 10/10 15:20
1x11 Evaluation (Final Evaluation) 10/10 15:20
1x12 Rencontre (Encounters) 10/10 15:20
1x13 Entremise (Matchmaking) 10/10 15:20
1x14 Couplé (Coupled) 10/10 15:20
Remonter le temps